BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’da Büyük Kriz

Bucaspor’da yaşanan ekonomik sıkıntı altyapıyı da vurdu. Buca’nın altyapısını oluşturan Bucaspor Futbol Akademisi’nin Bölgesel Gelişim Ligi’nde mücadele eden 4 kategorideki takımları ilk yarıyı namağlup lider olarak bitirirken şimdi kapanmanın eşiğine geldi. Gelirlerinin kesilmesi üzerine zor günler geçiren akademide sporcuların velileri de isyan bayrağı açtı…

Toplam 180 yıldız adayı sporcusu olan, bunlardan 46’sının yatılı olarak kaldığı tesislerin ödenmeyen borçlar yüzünden elektriklerinin 5 gündür kesik olması ve yemek çıkmaması üzerine veliler, çocuklarını akademiye göndermeme kararı aldı. Buzdolabında bekleyen gıdalar elektriğin kesik olması yüzünden çürümeye başladı. Akademi yönetimi yurtta kalan futbolcuların hastalanmasını önlemek için bir apart otele rezervasyon yaptırdı ve 1 odada 4 futbolcu kaldı. Bazı futbolcular da arkadaşlarının evlerine yerleşti.
Eğer sorunlara çözüm bulunmazsa akademinin kapısına kilit vuracak.

KULÜP PERSONELİ ÇOK RAHATSIZ

Bucaspor Futbol Akademisi’nde görev yapan 20 teknik adam ve 12 personel, 10 Şubat’a kadar geçmiş dönem alacaklarının ödenmemesi halinde görevi bırakacaklarını açıkladı. Yönetim, kendi aralarında denkleştirdikleri parayla personele biner lira harçlık dağıttı. Eğer 10 Şubat’a kadar çalışanlara toplam 60 bin lira ödeme yapılamazsa akademide personel de kalmayacak. Akademi yönetimi, sorunun biran önce çözülmesi için camiadan ve Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’dan destek istedi.

 

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir