BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’da Başkansız Seçim

Bucaspor’da yapılan olağanüstü kongrede eski başkan Çetin Kayışlı son anda aday olmaktan vazgeçti. Kulübün kayyıma gitmemesi için as başkan İrfan Bal önderliğinde geçici bir yönetim oluşturuldu…

Bucaspor’da dün tarihi bir gün yaşandı. Sarı-lacivertli ekibin olağanüstü kongresi Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda 81 üyenin katılımıyla yapılırken, başkan seçilemedi. Başkanlık konusunda adı geçen eski başkan Çetin Kayışlı, camianın desteğini alamayınca adaylıktan son anda vazgeçti. Divan kuruluna yeni yönetim listesi de verilmeyince divan heyeti toplantıya 20 dakika ara verdi. Yapılan görüşmelerin ardından kulübün kayyıma kalmaması için yeni bir yönetim kurulu listesi oluşturuldu. Eski başkanlardan Çetin Kayışlı, Ahmet Doğan ve yönetici İrfan Bal tarafından liste yapıldı.

YENİDEN KONGRE YAPILACAK

Çetin Kayışlı, listeye girmezken, oluşturulan yönetimin geçici olarak göreve geldiğini belirtti. Kayışlı, “Çok zor bir durumdan geçiyoruz. Bu yönetim bayram sonrası başkanını seçecek. Ardından da bir kez daha olağanüstü kongre kararı alacaktır” dedi. Kulübün borcunun da 33 milyon 740 bin TL olduğu belirtildi. Görevi devreden eski başkan Ahmet Doğan, kulübü devralırken, borcun 24 milyon TL olduğunu bunun neden arttığı konusundaki eleştirilere de açıklık getirdi. Doğan, “Bizim dönemimizde kesinleşmemiş borçlar vardı. Bu borçlar da geldi. Dövizdeki artıştan dolayı da borcumuz yükseldi. Birileri bizleri hırsızlıkla suçlasa da yaptığımız harcamaların belgelerini kulüpte görebilirler. Hatalarımız oldu ama kulübe hiç bir zaman zarar vermedik” diye konuştu.

İŞTE GEÇİCİ YÖNETİM

Bucaspor’un geçici yönetimi şu isimlerden oluştu. İrfan Bal, Hakan Özden, Yılmaz Deniz, Murat Sidal, Kemal Acar, Ümit Alpay, Doğan Sarıkaya, Ümit Türkmen, Rıfat Doğan, Coşkun Yıldırım, Teymur Tamet, Zübeyir Kılıç, Melih Taner, Erkan Çiçek, Eşref Çakır, Sait Öner.

TARAFTARLAR İSYAN ETTİ

Doğan yönetiminde asbaşkan olarak görev yapan Bal, daha sonra kulübü yeniden genel kurula götürecek. Ancak taraftarlar da yapılan kongrenin Bucaspor tarihine yakışmadığını belirterek isyan etti.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir