BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’da “Ahmet Doğan” Fırtınası

Bucaspor’un yeni başkanı Ahmet Doğan 2.5 aylık sürede kulübün kronikleşmiş sorunlarını 7 milyon TL harcayarak tek tek kapattı. Doğan, eski başkanlar Mehmet Bektur, Hüsnü Kaya ve Çetin Kayışlı döneminden kalma tüm problemleri çözerken, tesisleri de sil baştan yarattı…

Buca’da 24 Mart’ta yapılan kongrede göreve gelen Ahmet Doğan başkanlığındaki yönetim, 86 günlük süreçte kulübün başına dert olan sorunları çözmek için 7 milyon lira harcadı. Kongrede tahmini bütçeyi 3.5 milyon lira olarak açıklayan başkan Doğan, Buca’nın önünü açmak için yöneticilerinin katkısıyla 3.5 milyon liralık bir bütçe oluşturdu.

Tüm sorunları çözüyor

Doğan, bu süreçte FIFA’daki eski yabancı oyunculara ait 9 borç dosyasından 8’ini çözüp olası 3 puan cezasını önledi. Daha sonra transfer yasağı nedeniyle mevcuttaki 12 oyuncuyla anlaşan yönetim personele ve üçüncü şahıslara borçları da kapattı. Doğan, şimdi de kulübün Ulusal Kulüp Lisansı’nı almak ve Finansal Fair- Play’ı yerine getirmeyi hedefliyor.

Sadece iki fire verdi

Bucaspor’da olağanüstü kongrede Çetin Kayışlı’nın yerine başkanlık koltuğuna oturan Ahmet Doğan, 2.5 aylık süreçte kulübün önemli sorunlarını çözdü. Eski yabancı futbolculara alacaklarını ödeyen Doğan, sözleşmeleri biten Emre Toraman, Emre Öztürk, Veli, Murat, Hasan, Onur Alkan, Onur Yılmaz, Şenol, İlyas ve Mehmet’i takımda tutmayı başar- dı. Sadece Zafer ve Adil’le anlaşamayan Doğan, Kaynaklar Tesisleri’ni de sil baştan yeniledi.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir