BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’a Üç Taze Kan

Devre arasında borçları yüzünden transfer yasağını kaldıramayan Bucaspor’a Futbol Akademisi üç oyuncu daha verdi. Son iki sezonda sayı 20’ye yükseldi…

Bucaspor’un altyapı fabrikası Bucaspor Futbol Akademisi, A takıma önceki gün 3 oyuncu daha verdi. İzmir ekibinde son üç sezondur yaşanan transfer yasağına rağmen, profesyonel takımın can damarı olan akademi, Furkan Hükerek, Sebahattin Destici, Çetincan Vent’i de Bucaspor’a kazandırdı.
Akademi geçen sezon başında 5, bu sezon başında 3, devre arasında da 9 futbolcuyu A takıma kazandırdı. Bucaspor Futbol Akademisi, transfer yasağı olan A takıma son iki sezonda tam 20 yıldız adayı oyuncu vermiş oldu.

DESTEKSİZ KALDILAR

Gelirleri kesilen akademinin ayakta kalabilmesi için geçen ay tesislerde kurtuluş toplantısı yapıldı. Toplantıya Bucaspor’un mevcut yönetimi, eski başkanlar ve İzmir’in önemli isimleri katıldı.
Destek sözü verilmesine rağmen geçen 2 aylık süreye rağmen sadece Bucaspor’un eski başkanı Çetin Kayışlı 5 bin TL’lik yardımda bulundu.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Bir yorum

  1. Ebrar1

    22 Mart 2018 at 09:19

    Nerede doğruları konuşmak nerede dik duruş her şey bucaspor için ise bir alt ligde de olsa doğrular. Bu yönetimin inandırıcılığı kalmamıştır. Eğer düşmüyorsa bu takım aldığı vebalin azlığından değil tüyü bitmemiş çocukların emeğindendir. Doğruları konuşalım susmayalım artık. Bucasporfan başladığını yarım bırakma. Yanlışa destek olma. Vebal alma. Nerede atakadan gelen para nerede gs maçı hasılatı. Neden futbolcular ayrıldı. Neden dağıldı o kadro ? Yönetim Gereksiz yerlere para savurdu. Aldığı akılların sonucu. futbolculara, çalışanlara ve diğer kişilere yapılan taahhütler boş kaldı. Yönetim başta başkan Doğan 2 kişiye çok güvendi ama onların ilişkilerine ses çıkaramadı, kendi hayatları dendi, kulübün onlara ihtiyacı var dendi. Sonuç vebal alındı ve o iki kişi, takımı kendi evleri gibi yönetti sonuç. son 3 sezonda yönetim değişti transfer açıldı idari teknik kadro değişti değişmeyen bir kişi oldu o kim ve ne iş yapar ? Vebal öde öde bitmedi neden? Başka kulüplerde görülmeyecek hatalarla futbolcuların serbest kalması sağlandı. Netice, kulüpte asla düzen kurulmadı yönetim harici o 2 kişinin gücü ve etkinliği hep artırıldı. Şimdi taraftar soruyor gelen para nerde. Başkan çok verdim şimdi aldım mi diyor. O zaman boşa verdiği paraları hangi akılla vermiş dönüp bir bak. Taraftar olarak, genç futbolcu kardeşlerimize Tek lafımız yok ama takım içinde abileri de olsa boyun eğmesinler yanlış yapanlara. Açıklasın yönetim Aldiği paraları nasıl harcadığını ama gerçek belgeleriyle. Hiç kimsenin haberi olmadan yaptıkları genel kurul gibi değil ama. gün geldi ki alınan ahların vebalini geçmişte olduğu gibi Bucaspor çekti. Ahde Vefa sezonunda. Hep ah alındı vebal yüklenildi. 2 kişinin vebali takım üstünde kaldı. ARdı ARdına yapılan açıklamalarda talihsizlikler dizisi denmiş ama bizce basiretsizlik ortaya konmasıdır. İşte yemek düzenlemek. Kuruluş tarihini bile unutanlar parayı Bir elektrik kesintisi olmasın diye mi toplar? insaf hakkın teslimidir. Gerçekler hakkı teslim eder. Açıklama yapılmasının istenmesi, sevdiğimiz yere düşmesin diyedir. Sevdiğimizi yere düşürene de tepkimiz bundan.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir