BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor Taraftarları Yargıya Gitti

TFF 3’üncü Lig’e düşen Bucaspor’da taraftarlar, yönetimi ve kulübün avukatı olan İnanç Dinçsoy’u Cumhuriyet Başsavcılığı ve İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne şikayet etti…

Bucaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Aydın, BucaFanCluv grubunun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kulüpte büyük vurgun ve soygun olduğunu iddia etti.

İşte o açıklama;

1.Bildiri | Bucaspor’a verilmiş gibi gösterilen büyük miktarda paraların hiçbir zaman verilmediği ve verilmeyen paralara faiz işletildiği, kulüpteki evrakların yok edildiği, bilgisayardaki bilgilerin silindiği, yöneticilerin – eş dost akraba yandaş herkesi kulübe üye yaptığı, oyuncuların sözleşmeleri uzatılmayarak haksız kazanç elde edildiği, sözleşmesi devam eden ve süren oyuncuları, basına açıklandığı fiyatlarda satılmadığı, oyunculardan elde edilen gelirlerin kulübün kasasına gitmeden birilerinin cebine girdiği ve bir çok konu şikayetler arasında.

Yetkili mercilere, Kulübe kayyum atanmasını talep ettiklerini belirten Başkan Aydın, kulüpte büyük bir vurgun ve soygun olduğunu, Kaynaklar Tesisleri’nin ve Bucaspor Kulüp binasının dahi şu an ki yönetimin ileriki süreçte vermedikleri paralara karşılık satılığa çıkaracağını tahmin ettiklerini, bunu geçen ay Kaynaklar Tesisleri içinde çitle çevrilen arsanın örnek teşkil ettiğini, kulübü soyanların en kısa sürede gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılacaklarını ve hapise gireceklerini belirtti.

2.Bildiri | Basına ve kamuoyuna duyurudur 

İzmir’in sportif anlamda en önemli temsilcilerinden, ülkemizin spor altyapısında sözü geçen takımımız Bucaspor’umuzun son dönemde yaşadığı sıkıntıların ardından bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Ülkemiz futbolunun geldiği noktada, bütün şike vb. oyunlara baş eğmeyen sevdamız Bucaspor, basiretsiz yöneticilerin sayesinde hızlı bir şekilde alt liglere düşmüş, bu yöneticiler ve ekipleri buna müdahale etmek yerine koltuklarını ve kendilerini kurtarmayı düşünmüşlerdir.

Sabrımızın dolduğu bu noktada, semtimiz, Türk futbolu ve sevdamız Bucaspor adına ilgili makamları göreve davet etmek boynumuzun borcu olmuştur.Ertelenen kongreler, gizli saklı yapılan mali kongreler, tüm denetlemeleri atlatma zihniyeti ile hareket eden kişi ve kişiler, yarın savcılığa ve diğer tüm resmî kurumlara ayrıntıları ile aktaracağımız şekilde takımımızı dibe çeken herkes, fırtınanın tek sevdalısı taraftarları tarafından şikayet edilerek öncelikle hukuk önünde cezalandırılacaktır.

Hiçbir zaman desteğimizi esirgemediğimiz takımımızı bu hale getiren ve hala ayak oyunları ile kendilerini kurtarıp takımı daha da dibe iten kulüp Başkanı, yöneticileri ve avukatları hakkında (devam eden dönem ve eski dönemler dahil) yarın sabah itibariyle İzmir Cumhuriyeti Başsavcılığına, İzmir İl Dernekler Müdürlüğüne, Bimer ve Cimer ile TFF’na suç duyurusunda bulunulmasına takımımızın taraftar derneği olarak karar verilmiş olması sonucunda bu kararı yerine getirerek tüm taraftarlarımız ile süreci paylaşacağız.

Türk futbol severleri ve Bucaspor sevdalıları bilmelidir ki Ülkemiz futbolunun gururlarından Bucaspor’umuz kimseye peşkeş çekilecek, kimsenin çiftliği gibi kullanacağı bir alan değildir.Hukuk ve adalet, bu sorumsuz yöneticiler ve yanındakilerden yaptıkları tüm hile ve oyunların hesabını soracaktır.

Şikayet dilekçelerimizi ve sonuçlarını değerli futbolseverler ve Bucaspor sevdalısı taraftarlarımız ile paylaşacağımızı bildirir, saygılarımız ile basına ve kamuoyuna duyururuz.

Bucaspor Taraftarlar Derneği,
Bucaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Aydın adına
Avukat Ali Volkan Emir

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir