BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor Kongreye Gidiyor

Bucaspor başkanı Çetin Kayışlı, sağlık sorunları nedeniyle ve yönetime destek olmadığı için kongre kararı aldığını açıkladı…

Sezon başından bu yana ekonomik sorunlarla boğuşan ve paralarını alamayan futbolcuların antrenman boykotuyla sarsılan Spor Toto 2’nci Ligi Beyaz Grup ekiplerinden Bucaspor’da Başkanı Çetin Kayışlı, görevi bırakmaya karar verdiğini açıkladı.

Bugün Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile görüştüğünü açıklayan Çetin Kayışlı, şunları söyledi:

“Başkanımıza kulübün içinde bulunduğu durumu anlattık. Kendisinden destek istedik. Zor dönemler geçiriyoruz, eski yönetimlerin borçlarını temizlemekten geleceğimize bakamıyoruz. Hep tek başıma mücadele ediyorum.  Bize destek verilmediği için olağanüstü genel kurul kararı aldık” dedi.

Kayışlı, kulüp resmi facebook sayfasından yaptığı açıklamada ise, “24 Aralık 2014 tarihinden bu yana başkanlığını yaptığım camiamızda yaşadığım sağlık sorunları nedeniyle genel kurula gidilme kararını yönetim olarak almış bulunmaktayız. Genel kurul ile ilgili içerik önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak olup, camiamıza hayırlı olmasını dileriz.”

BUCASPOR’DA DEPREM / Yeni Asır

Son çare olarak dün Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile görüşen ancak istediği desteği alamayan başkan Çetin Kayışlı yönetimi toplayıp kararı açıkladı.

Bucaspor’da futbolcuların Kocaeli Birlikspor maçı öncesi 10 bin 500’er lirayı bulan primlerini alamadıkları gerekçesiyle idman boykotu yapması üzerine başkan Çetin Kayışlı, camianın desteğini bulamaması üzerine olağanüstü kongre kararı aldı. Üç yıldır başkanlık görevini yürüten bu süreçte kulübe 5 milyon lira para verdiği belirtilen Kayışlı, camiadan da destek gelmeyince son çare olarak Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile görüştü.

BİZ BAŞKAN BULURUZ

Piriştina ile Kayışlı, arasındaki Buca Belediyesi’ndeki görüşmede sorunlar masaya yatırıldı. Yapılan toplantıda Kayışlı, Piriştina’dan destek istedi. Ancak Kayışlı beklediği desteği alamadı. Piriştina’nın Kayışlı’ya, “Sen görevi bırak, biz başkan buluruz” dediği öğrenildi. Bu gelişme üzerine dün akşam yönetimi acilen toplayan Çetin Kayışlı, olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını bildirdi.

KAYIŞLI UMDUĞUNU BULAMADI

Bucaspor yönetimin yabancı oyunculara borçlarının yanısıra mevcut oyunculara 23 maç başı ile Z.Kömür, İstanbul, Ofspor ve Keçiörengücü galibiyetinden kalan prim borcu bulunuyor. Camiadan destek alamayan başkan Çetin Kayışlı, Piriştina ile yaptığı toplantıda da umduğunu bulamadı.

Şerafettin Çıracı

2 Comments

  1. Buca35

    20 Şubat 2017 at 21:03

    Defol git bir zahmet

  2. Yok

    21 Şubat 2017 at 14:45

    Hayırlısı olucak kayışlı gidecek

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir