BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor’da Ortalık Karıştı

Çoğunluğun boykotu sürdürme kararında olduğu, bazı oyuncuların kulübü yaşanan olaylardan sonra terk edeceği öğrenildi…

Bucaspor’da iki haftadır futbolcular ile başkan Çetin Kayışlı arasında süren gerginlik, Sivas deplasmanı dönüşü, taraftarların havaalanında futbolculara saldırmasıyla yeni bir boyut kazandı. İstanbulspor, Zonguldak Kömür, Of ve Keçiörengücü’nü yenerek hak ettikleri 10 bin 500’er liralık primi alamadıkları gerekçesiyle 9 gündür sürdürdüğü idman boykotu yapan futbolcuları, Sivas Belediye yenilgisinden sorumlu tutan yaklaşık 30 kişilik bir taraftarlar grubu, önceki gün Adnan Menderes Havaalanı’nda karşıladıkları oyuncuları darp etmeye kalkmıştı. Saldırının içinde iki kulüp personelinin de olduğu iddiası gerilimi tırmandırdı.

Toplantı ya pacaklar

Havaalanındaki saldırıdan polis müdahalesiyle kurtulup, Kaynaklar Tesisleri’ne jandarma korumasıyla giren futbolcuları, saldırıyı gerçekleştiren taraftar grubunun, internetteki resmi sayfasından yayınladığı tehdit mesajıyla korku sardı.
Oyuncular da bugün jandarmanın güvenlik önlemi aldığı tesislere gelerek durum değerlendirmesi yapacak. Sivas Belediyespor maçının ardından idman boykotunu sonlandırmayı planlayan oyuncular arasında, saldırı üzerine boykota devam düşüncesinin ağırlık kazandığı öğrenildi.

Terk edenler olacak

Saldırı nedeniyle moral çöküntüsüne uğrayan bazı futbolcuların, takımdan ayrılmayı bile planladığı ifade edildi. Oyuncuların bugün toplanarak konuyu da görüşeceği ifade edildi. Alınacak kararların yanı sıra yaşanan olaylar hakkında takımın kaptanlarının komuoyunu bilgilendirmek için bir basın toplantısı yapacağı da öğrenildi. Bucaspor’da futbolcular sezon başından bu yana 24 maç başlarının yanısıra, prim ve peşinatlarını alamadıkları gerekçesiyle boykot yapma kararı almıştı.

Sosyal medyadan tehdit ettiler

Sivas Belediyespor deplasmanı dönüşünde futboculara Adnan Menderes Havaalanı’nda saldıran 30 kişilik Bucaspor taraftarı, tehditlerini sosyal medya üzerinden de sürdürdü. Ultras BUCA GENÇ adlı siteden yapılan açıklamada, “İdmanlara çıkılmadığı taktirde gereğini yapacağız. Her adımınızda peşinizdeyiz. Herhangi bir yerde hakkınızı veririz.

Belediye bugün ödeme yapacak

Ekonomik yönden tıkanma noktasına gelen Başkan Çetin Kayışlı’nın olağanüstü kongre kararı almasından sonra, kulübe maddi yönden sahip çıkacağı açıklanan Buca Belediyesi, bugün futbolculara ve personele ödeme yapacak. Belediyenin takıma geçen hafta vaat ettiği 125 bin lirayı bugün ödeyeceği, paranın 100 bin lirasının oyunculara, 25 bin lirasının da personele dağıtılacağı öğrenildi.

Toraman alacak

Belediyenin bugün kaptan Emre Toraman’a 125 bin liralık çek vereceği, Toraman’ın da parayı tahsil ettikten sonra oyunculara dağıtacağı öğrenildi. Belediyenin bir kaç gün içinde altyapıya da vaadettiği yardımları ulaştıracağı açıklandı.

Kayışlı: “Benim ilgim yok”

Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, “Saldırının arkasında başkan var” açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Taraftarın futbolculara saldırmasının doğru bir şey olmadığını söyleyen ve bu işi yapanların tespit edilip cezalandırılması için şikayetçi olacaklarını belirten Kayışlı, “Birileri benim için karalama kampanyası başlattı. Olaylarla hiç bir alakam yok. Taraftarlar kötü gittiğimiz dönemlerde de tesislere geldiğinde önlerine ben geçtim” dedi

Bedel ödeyecekler

“Havaalanında silah çekildi” iddialarının doğru olmadığını belirten Kayışlı, şöyle konuştu: “Silah ya da darp varsa neden kimse gözaltına alınmadı ? Kamera kayıtlarından kimin ne yaptığı ortaya çıkacak. Ayrıca sosyal medya üzerinden gelen tehditlerle ilgili suç duyurusu yapacağız.”

Kaynak: Yeni Asır

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.