BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor ‘Feda’ Dedi

Sarı-lacivertli yönetim, ayağını yorganına göre uzattı ve sözleşmesi süren 9 oyuncunun 7’sinden ikinci yıl için alacaklarında indirim yapmalarını istedi…

Transfer yasağı yüzünden kadroyu korumaya çalışan yönetim, futbolcularla görüşmelerini sürdürürken, sezon başında transferin son gününde gelen 9 futbolcunun 7’sinden indirim talep etti. Sözleşmesi biten İlyas ile Şenol’la yeniden anlaşan Buca, opsiyonu bulunan diğer oyuncularla da pazarlık masasına oturdu. Sözleşmelerinde ikinci yıl alacaklarında yüzde 15 artış yazan oyunculardan Emre Özkan, Veli, Erkan, Emre Toraman, Murat, Emin ve Onur Alkan ile biraraya gelen yönetim, Emre ve Onur’la anlaştı. Basın sözcüsü Serdar Deniz, “Oyunculara yeni sezonda ödeyebileceğimiz rakamları söyledik. Onlara karşı mahcup olmak istemiyoruz” dedi.

Fırtına’ya hücum

Bucaspor’da Fatih Uygun ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktör arayışı sürerken, yönetime şuana kadar 50’ye yakın teknik adam isminin menajerler vasıtasıyla geldiği belirtildi. Yönetimin liglerin tescil edilmesinin ardından sorunu çözeceği belirtildi. Yeni sezonun bütçesi de yeni teknik adamın belirlenmesinin ardından belli olacak. Buca’da 10 günlük süreç içinde teknik direktör adayı olarak Zeki Çakır, Cafer Aydın, Tarık Taşgün, Turgut Uçar, Taner Taşkın gibi isimler gündeme gelmişti.

İlyas’la yola devam

Bucaspor’a sezon başında İstanbul ekibi A.Üsküdar’dan gelen 28 yaşındaki golcü İlyas Çakmak’la yönetim sözleşme yeniledi. Bu sezon 20 maçta 3 kez fileleri havanlandıran İlyas, özellikle Bucaspor’un evinde Zonduldak Kömürspor’u 3-2 yendiği maçta bir gol atarak takımının kümede kalmasında büyük katkı sağlamıştı.

Kaynak: Yeni Asır | Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir