BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bucaspor Adım Adım Kaosa

Bucaspor’da 2010-2011 sezonunda Süper Lig’de forma giyen Dady’nin 1 milyon euronun üzerinde alacağı olduğu ve bu paranın 12 gün içinde ödenmemesi halinde sarı-lacivertlilerin para ile ligden düşürülme gibi çok ağır cezalar alacağı öğrenildi…

Portekizli futbolcunun evrakının kulübe ulaştığı ifade edilirken, FIFA Disiplin Komitesi’nin kulübe küme düşürmenin yanı sıra eksi 12 puan silme cezası da vereceği kaydedildi. Dady’den gelen haberle sarsılan camianın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Maddi olarak tarihinin en zor günlerini geçiren Fırtına’da taraftarlar da sosyal medya üzerinden Dady haberini paylaşarak isyan bayrağını açtı.

Elektrikler Kesik

Sezon hazırlıklarına başlayan sarı-lacivertlilerde 90 bin TL borç nedeniyle Kaynaklar Tesisleri’nde elektrikler kesildi. Futbolcular ve teknik ekip büyük mağduriyet yaşadı, idmanlar iptal oldu.

Eski başkanlardan Çetin Kayışlı ise elektirik faturasının ödenmesi için kampanya başlattı. Kayışlı, kulübe 10 bin TL bağışladığını belirterek sosyal medya hesabından, “Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz semtimizin onuru Bucaspor’u sahipsiz bırakmayalım. Ben 10 bin TL bağışlıyorum, bakalım kimler katılacak. Geçmiş dönemde başkanlık, yöneticilik yapmış olan bütün arkadaşların vefa göstermelerini rica ediyorum” dedi.

Kontrol Ülgen’de

Öte yandan taraftarın yönetime el koyduğunu açıklamasının ardından Bucasporlu kurmaylar kongre kararı aldı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile görüşen Başkan İrfan Bal ve yöneticilerin olağanüstü genel kurul tarihini 6-13 Ağustos olarak belirlediği ifade edildi.

Akademi Başkanı Ülgen ise yaptığı açıklamada;

Bucaspor’umuzun uzun sürenden beri gelen sıkıntılarının daha kötü bir hal almasından dolayı bu duruma duyarsız kalmayıp Genel Kurul oyları ile seçilmiş olan Başkan İrfan Bal ve Yöneticiler ile yaşanan üzücü olaylar neticesinde Buca Belediye Başkanımız Sayın Levent Piriştina’nın önderliğinde görüşme yapılıp çok ağır bir yükün altına, Armamızın yere düşmemesi için resmi olmasada gemiyi limana yanaştırmak adına, ben Bucaspor Futbol Akademi Başkanı ve Yönetim Kurulumuz ile beraber görevi üstlenmiş bulunuyoruz.

Pazartesi gününden itibaren tüm mesaimizi kulübün üstündeki kara bulutları kaldırmak adına yoğun bir şekilde çalışmaya adayacağız. Kulüp içerisindeki gelişmeleri belli aralıklarla siz değerli Bucaspor Camiası ile paylaşacağız. Bir aylık süreç içerisinde bayrağı yere düşürmeden Genel Kurul’ a kadar görevimizi layıkı ile yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir