BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

BucaFanClub ’dan E-bilet Açıklaması

BucaFanClub ’dan E-bilet AçıklamasıÇok değerli BucaFanClub Ailesi’ne; Bildiğiniz üzere geçen sezon sonu uygulamaya giren, bu sezondan itibaren uygulanmaya devam edilecek E-Bilet uygulaması ve Passolig kartının sıkıntısı içindeyiz. Bu uygulamanın geldiği günden itibaren 1928 Bucaspor Taraftarlar Derneği olarak ne şekilde hareket edeceğimize karşılık her detayı, her seçeneği masaya yatırdık….

Öncelikli olarak hepimizin ortak paydası, en büyük değerimiz olan Bucaspor’u göz önünde bulundurduk. E-Bilet uygulaması hakkındaki görüşlerimizi karara bağladık. Baş koyduğumuz bu yolda her zaman Bucaspor’u kendimizden önde tuttuğumuz için buradan başlamak istedik.

Kuşkusuz ki E-Bilet uygulamasının Türk futboluna ve ülke tribünlerine yararı olacağını düşünmüyoruz. Aksine belli başlı para babalarının zenginliklerine zenginlik katmak için harçlığından, maaşından kesip maçlara, deplasmanlara giden tribün emekçilerinin ceplerine, haklarına, bir kase çorbasına göz dikmesi sonucu yaşanan gelişmelerin neticesidir E-Bilet ve Passolig.

Açıklamamızın başında belirttiğimiz gibi ilk önce Bucaspor dediğimiz için, E-Bilet uygulamasının sonucu olarak getirilen Passolig kartı uygulaması uygulanmadığı takdirde kulüp bazında ne tür cezaların getirileceğini araştırdık. Sonuç olarak, kulübümüz E-Bilet uygulamasına geçip stadyuma girişleri Passoligle sağlamadığı takdirde maç başı 80.000 TL idari para cezası ödemek zorunda kalacak. Gelinen konjonktürde kulübümüzün bu parayı her maç başı ödemesinin sadece hayalden ibaret olacağı gayet sarihtir.

E-Bilet uygulamasının yavrusu olan Passolig kartının çıktığı ilk günden itibaren tribünde bir ajan gibi çalışacağını düşündük ve bu toplu fişleme çalışması olarak gördüğümüz uygulamaya tepki gösterdik. Ancak detaylı bir şekilde düşündüğümüz de bu uygulamada sadece rantın döndüğünü gördük. Şartlarını incelediğimiz de getirilen hükümlerin kredi kartı kullanan bir vatandaşın bilgilerinden fazlasının olmadığını gördük. Eğer ki kredi kartı kullanmayan, internet kullanmayan, telefon kullanmayan bir birey olarak fişlenme korkunuz varsa ve bu argümanı öne çıkartıyorsanız haklı olduğunuzu söyleyebiliriz. Lakin bunların herhangi birisini kullanan bir bireyin bütün bilgileri zaten çoğu yerde mevcut olup fişlenme bahanesi bizlere pek gerçekçi gelmemektedir..

Ülke tribünlerinde alınan genel pozisyona da bakarsak; prostesto edeceğini belirten bir tribün grubu olmamış, bireysel tepkiler genellikle eyleme geçirilmiştir. Tek başımıza vereceğimiz tepkinin bir faydası olmayacağını, takımımızı bu çok zor günlerde yalnız bırakmak demek olacağını düşünüyoruz.

Bu sebeple E-Bilet uygulamasının sonucu olan Passolig kartını istemeyerek de olsa, yüreğimiz kan ağlayarak alacağımızı BucaFanClub yönetimi olarak siz değerli üyelerimize belirtiyoruz.
Almak istemeyen renktaşlarımızın kendi tercihleri olacaktır, saygı duyuyoruz.

Almak isteyen değerli üyelerimiz için ilerleyen günlerde Passolig kartı hakkında detaylı bir açıklama ve bilgilendirme yapacağız.

Saygılarımızla,
BucaFanClub Yönetimi
1928 Bucaspor Taraftarlar Derneği

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir