BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Bu Ne Amatörlük ?!

Bucaspor’un mevcut imkanları varken, her alanda amatörce yönetilmesine karşıyız diyenlerin muhakkak okuması gereken bir yazı sizlerle…

Bucaspor taraftarları olarak yıllardır kulübümüzde düzgün, belli aralıklarla(günlük de olabilir) paylaşım yapan bir sosyal medya ekibinin özlemini çekiyoruz.Bir kulübün tribüne insan çekebilmesi için günümüzün önemli sosyal medya adreslerinde aktif olması gerekmektedir.Bunu taraftarlar görebilirken yönetim niye görememekte acaba? Instagram, Facebook ve Twitter mecralarındaki hesaplarımızın durumu içler acısı, ayda yılda 1-2 antreman ve maç fotoğrafı dışında başka bir şey paylaşılmıyor. Kulübün sadece spor ile sınırlı kalması halinde bin kişiye oynamaya devam edeceğiz gibi görünüyor.Öncelikle Bucaspor-Buca Belediyesi ortaklığıyla maddiyatı fazla zorlamayacak sosyal etkinlikler, yardımlaşma etkinlikleri vesaire düzenlenmeli ve bu etkinlikleri kamuoyuna güzel bir şekilde yansıtma amacıyla sosyal medya adreslerinin aktif ve profesyonel bir anlayışla kullanılabilmesi gerekmektedir.Fakat şu güne kadar bu saydıklarımızın adına hiçbir şey göremedik.Mesela takımımız şuan Antalya’da kamp yapmakta fakat biz kamp hakkında hiçbir şey bilmiyoruz! 7 tane altyapıdan fidanımız profesyonel oldu fakat hiçbirini tanımıyoruz! Hazırlık maçlarını kimlerle oynayacağımızı, kimlerle oynadığımızı ve bu maçların sonuçlarını rakip takımların sosyal medya hesaplarından öğreniyoruz.Daha büyük bir rezillik olabilir mi? Örnek olarak Süper Lig’te Göztepe, 1.Lig’te Altınordu, 2.Lig’te Sakaryaspor, 3.Lig’te Kocaelispor’u verebiliriz.Bu kulüplerin sosyal medya adreslerini inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz sayın yöneticiler! Buca bir üniversite ilçesidir.İçinde binlerce üniversiteli yaşıyor.Fakat bu gençler Bucaspor’un iyi taraflarını göremedikleri için Altınordu, Göztepe, Altay, Karşıyaka gibi takımların maçlarını Bucaspor maçlarına tercih ediyorlar.Biz de Buca’da yaşayan insanlara semtinize sahip çıkın tarzı laflar söylüyoruz fakat lafla peynir gemisi yürümüyor.Bucaspor’un karakterli, vizyonlu, iyi mentaliteye sahip bir kulüp olduğunu gösteremezseniz daha çok ağlarsınız Buca ilçesi takımına sahip çıkmıyor diye!

Bucaspor takımının temel sorunu DİSİPLİNSİZLİK.Tesislerde özel güvenlik yok.Oyuncular kafalarına göre tesislerden ayrılıp gecenin bir saati girebilmekte.Özel hayatlarında sigara, alkol fazlaca tüketiliyor.Böyle karaktersiz oyuncuları barındıran bir takımdan nasıl başarı bekleyebilirsiniz? Bu futbolculara yaptırım uygulanmaması halinde 60.dakikadan sonra tıkanan oyuncuları görmeye devam ederiz.Bu konu hakkında da yapılması gereken ilk şey tesislerin girişine özel güvenlik dikmek ve oyuncularla bire bir ilgilenebilecek, oyunculara göz kulak olabilecek bir sportif direktör işe almaktır.Görevini yapacak olan sportif direktör futbolculara korku verebilmelidir ki futbolcular futbolun hobi değil, onlar için birer meslek olduğunu hatırlayabilsinler.Sigara içen adamdan futbolcu olmaz, kendisine ve yaptığı mesleğe saygısı olmayan insandan hiçbir şey olmaz! Bu konu hakkında bir şeyler yapılmazsa uygunsuz hareketlerde bulunan futbolcuları tek tek ifşa edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.Bucaspor kulübü sizin yan gelip yatacağınız bir yer değildir.

İşin özü şuan görevde bulunan yönetimimizin iyi niyetinden şüphemiz yok fakat Ahmet Doğan başkanlığındaki yönetim profesyonellik konusunda sınıfta kalmıştır.Başkanımızın kulübümüze verdiği emekler ve harcadığı paralar ortadadır fakat profesyonellik ve disiplin belki de önem sırasında her şeyin önündedir.Bucaspor kulübü ve Buca Belediyesi işbirliğiyle kulübü daha profesyonel hale getirmek sizin elinizde.Disiplin konusunda da söylediğimiz gibi TESİSLERE ÖZEL GÜVENLİK ŞART.Futbolculara karşı fazla hoşgörülü olmamak gerekiyor ki işin suyunu çıkarmasınlar. Yönetimimizden sosyal medya kullanımı ve takım disiplini konusunda gereken adımları atmasını bekliyoruz.

~ BucasporFan Yönetimi ~

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir