BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

BSF Kamuoyu Açıklaması

bucaspor - bucasporfanBaşta Bucaspor camiası olmak üzere tüm spor camiasına duyurumuzdur;

BucasporFanCom sitesi olarak 5 Şubat 2016 tarihinde uzun bir açıklama yaparak dondurduğumuz yayın hayatımıza 6 ay sonra; 5 Temmuz 2016 tarihinde ekipçe yaptığımız görüş alışverişi sonrasında geri dönmeye, sitemizi bağımsız şekilde yeniden Bucaspor taraftarlarının hizmetine sunmaya karar verdik.

Neden yayın hayatımızı durdurduğumuzu,neden geri döndüğümüzü açıklamamız gerektiğini ve sizlere bunu borçlu olduğumuzu biliyoruz. Öncelikle neden yayın hayatımızı durdurduğumuza gelelim;

BucasporFanCom; 5 yıl önce sadece Bucaspor’a ve Bucasporlulara faydalı olabilmek için yola çıkmış; başta birkaç öğrencinin girişimiyle kurulmuş; daha sonra ekibe katılan yeni arkadaşlarımızın da katkısıyla bu günlere gelmiş Bucaspor’un tek haber portalıdır. Genelde öğrenci ağırlıklı olan ekibimiz bu güne kadar varını yoğunu ortaya koyarak Bucaspor’a 7/24 hizmet etmiştir.

2015 yılının son aylarına gelindiğinde Bucaspor’umuzun durumu bizleri kahretme noktasına gelmiş, yaptığımız eleştirel paylaşımlar doruk noktasına ulaşmıştı. Ancak Bucaspor’un başarısızlığına sebep olanlar bizleri tehdit etmekten başka bir şey yapmamakta, Bucaspor’u günden güne daha diplere batırmaktaydı. Paylaştığımız gazete küpürlerinin altına bile; sanki haberi biz yapmışız ve yayınlatmışız gibi türlü hakaretlerle saldıranlar; sezon sonu Bucaspor’un küme düşme potasında olmasına zemin hazırlayanlardı.

Büyük Bucaspor taraftarına bizlere sahip çıkmaları için her gün serzenişte bulunurken… Bizi desteklediğinizi görelim derken; hakkımızda açılmış 6222 davası ile uğraşırken; tribünlerdeki münferit insanları bir kenara koyalım bu güne kadar abimiz kardeşimiz dediğimiz insanlardan destek görememek bizi yalnız bıraktı ve kapanmanın eşiğine getirdi.

5 Şubat 2016 tarihinde ekipçe yaptığımız toplantı sonrasında ekibin ortak kararı bir süre kafa dinlemek ve Bucaspor’u uzaktan takip etmek oldu. Maçlara normal birer taraftar olarak gelmeyi sürdürecek, gerektiğinde video ve fotoğraf çekerek ilerde yeniden açacağımız sayfamıza yüklemek için arşiv oluşturacak, her gün gazete almaya devam edip küpürleri tek tek biriktirecektik ancak yayın hayatımızı şartların olgunlaştığı güne kadar donduracaktık.

Biz kapalı kalacağımız sürenin en fazla bir iki ay olacağını tahmin ederken sitemizin kapalı olduğu dönemde hala zorluklarla, riyakarlıklarla uğraşmaya ve ihanetlerle karşılaşmaya devam ettik. Hiç beklemediğimiz insanlardan beklemediğimiz yaralar aldık; ancak YIKILMADIK!

Günümüze gelindiğinde kol kırılır yen içinde kalır diyerek hiçbir şeyden bahsetmeyip sadece susacağız ve önümüzdeki gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.Unutulmamalıdır ki;sayfamızı yeniden açmamızdaki hedef Bucaspor’un gündemini camiaya en iyi şekilde aktarmak ve gerektiğinde hiçbir taraftar grubunu bağlamayacak ve bağımsız şekilde Bucaspor’u bu durumlara düşürenleri eleştirmektir. Biz yokken ortalıkta bizim sloganlarımızı kullanıp, bizi örnek alıp; yönetim ve türlü mecraların yalakalığını yapanlar türemiştir. Sonuç olarak bizim materyallerimizi ve sloganlarımızı kullananlar için hukuki yollara da başvurabileceğimizi belirtmek istiyoruz.

Geçtiğimiz hafta sayfamızı yeniden açmaya karar verdiğimizde bir yenilenmeye ihtiyaç duyacağımızı düşünerek isim değişikliği yaptığımızı açıklamıştık. Ancak sizlerden gelen geri dönüşler sonrasında BucasporFan isminin bir marka olduğuna kanaat getirerek isim değişikliğini rafa kaldırdık.

Sözlerimizin sonunda maddeler halinde BucasporFan’ın üzerinde bulunduğu temelleri açıklamak istiyoruz;

1) BucasporFan Bucaspor taraftarının bağımsız haber sitesidir ve sadece Bucaspor’a hizmet eder.
2) BucasporFan hiçbir taraftar grubuna yakın değildir ve hiçbir şahsa hizmet etmez. Bağımsızdır, haberleri olduğu gibi yansıtır.
3) BucasporFan kimseden emir almaz, eleştiri hakkını kendinde saklı tutar. BucasporFan ekibinin yaptığı eleştiriler ekibin ortak fikridir.
4) BucasporFan geneli öğrencilerden oluşan gönüllüler topluluğudur. Bu işi parayla değil yürekle yapar.
5) BucasporFan’ın en büyük ve tek destekçisi bağımsız Bucaspor taraftarlarıdır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir