BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Borcunu Öde Kocaoğlu !

Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş, 9 yıl önce Yeni Buca Stadı’nın fiziki şartlarının iyileşmesi için başkan Aziz Kocaoğlu’nun 800 bin TL gönderdiğini ancak kalan 1.5 milyon TL’yi bir türlü vermediğini belirterek, “Randevu bile alamıyoruz” dedi…

TFF 3. Lig 3. Grup’ta kümede kalabilmek için transfer yasağını kaldırmanın hesaplarını yapan Bucaspor’da başkan Cihan Aktaş, kulüpte usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla eski başkanlar ve Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın ardından bu kez de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na yüklendi.

Aktaş, İzmir ekibinin Süper Lig’e çıktığı dönemde maçlarını Yeni Buca Stadı’nda oynayabilmesi için stadın fiziki şartlarının düzeltilmesi konusunda Kocaoğlu’nun vereceğini açıkladığı 2 milyon 300 bin TL’den sadece 800 bin TL’nin kulübe aktarıldığını kalan paranın ise 9 yıldır verilmediğini açıkladı.

MEVZUAT DEĞİŞTİ!

Başkan Cihan Aktaş, önceki gün Aziz Kocaoğlu’nun Twitter hesabına mesaj atarak kalan 1 milyon 500 bin TL’yi istedi. Aktaş, “Verilen sözler tutulsun. Bize borcunuz olan 1.5 milyon TL’yi istiyoruz. 20 defa bu konu ile ilgili olarak görüşme talebimiz oldu. Ancak randevu bile verilmedi” dedi.

Kocaoğlu’nun Aktaş’a “Kulüp hesabında haciz olduğu için kalan kısmı yatıramadık” açıklamasının ardından Aktaş da banka hesaplarının kullanılabilir durumda olduğunu belirtti. Başkan buna da, “Bu arada mevzuat değişti. Çözüm üretmeye çalıştık ama şu ana kadar başaramadık. Durum budur” diyerek cevabını verdi.

KÜME DÜŞMÜŞTÜ

Bucaspor yönetimi, takımın Süper Lig’e yükseldiği dönem olan 2010-2011 sezonunda stadın kapasitesinin 6 bin 500’den 18 bine çıkarılması ve fiziki şartlarının UEFA normlarına getirilmesi için 12 milyon liralık kaynak arayışına girmişti. İlk yarı maçlarını bu yüzden kendi sahasında oynayamayan sarı-lacivertliler, ikinci yarıda yeni stadında rakiplerini ağırlarken, o sezonun sonunda da Süper Lig’e veda etmişti.

TARAFTARLAR İSYAN ETTİ

Bucalı taraftarlar, sosyal medya üzerinden hem Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya hem de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ateş püskürdü. Taraftarlar “Bir tane CHP’li belediye başkanı Bucaspor’a sözünü tutsun. Levent Piriştina takımı Süper Lig’e çıkaracağım der, görevinin sonunda amatöre sürükler. Aziz Kocaoğlu da maddi destek sözü verir. 10 yıl oldu parayı halen verecek” dedi.

Kaynak: Yeni Asır

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir