BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

BFC’den Bucasporlu Yöneticilere Rest

Bucaspor’da yönetim ve taraftar arasındaki sorun derinleşiyor. Buca tribününü önemli taraftar grubu BucaFanClub, yönetim içerisindeki bazı isimlerin taraftara cephe aldığını bunu protesto etmek için A Takıma verdikleri desteği futbol akademisine kaydırdı…

Bucaspor Ahde Vefa ve Birlik Sezonu’nda zor günler geçirmeye devam ediyor. Buca’da büyük destek alarak başkan seçilen Ahmet Doğan ve yönetimi kulübü idare etmek noktasında başarılı bir çizgide ilerlemiyor. Takım ve taraftar arasında köprü olması gereken isimlerin bunu başaramaması ve yönetim içerisindeki bazı isimlerin kendi destekçilerini çıkarma gayreti gözlerden kaçmadı.

Deplasman maçlarına gitmek isteyen taraftarlara destek olmak bir yana, işleri daha da zorlaştıran oyalama taktiği taraftarda tepki ile sonuçlandı. Buca tribünlerinin etkili taraftar grubu Buca Fan Club(BFC), “ Tüm Renktaşlarımıza Duyurulur! Göreve yeni gelen yöneticilerimizin ihmalkârlıkları sebebiyle A Takım maçlarına gitmeme kararı almış bulunmaktayız. Bundan sonraki süreçte ihmalkârlıklar düzelene kadar desteğimizi Alt Yapıya kaydırarak Bucaspor Futbol Akademisi maçlarında yer alacağız.” açıklaması yaparak sert bir tepki ortaya koydu.

BÖL PARÇALA YÖNET

BFC Başkanı Yiğit Oral Günaydın Buca’ya yaptığı açıklamada “2 haftadır deplasmana gidemiyoruz. Bunun sıkıntısını yaşadığımız şu günlerde görüyorum ki birileri taraftarlar üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Böl Parçala Yönet sistemini hayata geçirmeye çalışıyorlar. Sarı lacivert renklere gönül vermiş taraftarlar artık uyandı. Bizim üzerimizden kimse prim yapamaz. Birileri artık anlasın ki burası siyasi parti değil. Kimse bize siyaset yapmasın.” dedi.

AHMET BAŞKANIN ARKASINDAYIM

Yiğit Oral tepkilerinin başkana değil yönetim içindeki bazı isimlerin ihmalkarlığına olduğuna dikkat çekerek, “Ben şahsım ve derneğim adına Bucaspor menfaatleri doğrultusunda Ahmet Doğan’nın yürüdüğü bu doğru yolda sonuna kadar arkasındayım. Taraftar ve kulübü karşı karşıya getirmeye kimsenin gücü yetmez. Bizlere siyasetçi değil yönetici lazım.” dedi.

Kaynak: GünaydınBuca.Com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir