BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Başkan Doğan, Yabancıları Tek Tek Çözüyor

Bucaspor’da  yeni başkan Ahmet Doğan önderliğindeki  yeni yönetim, 6 yıllık yabancı oyuncu sorununu 15 gün içinde çözerek önemli bir adım attı. Başkan Doğan, oyuncular Carlos, Dady, Ricketts, Mendy ve Dahmane’nin alacaklarını ödeyerek sarı-lacivertlileri eksi 6 puan cezasından kurtardı…

Spor Toto 2’nci Lig Beyaz Grup ekiplerinden Bucaspor’da 24 Mart’taki olağanüstü kongrede göreve gelen Başkan Ahmet Doğan, 15 günlük süreçteki icraatlarını anlattı. Yönetim kurulu üyeleriyle basın toplantısı düzenleyen Doğan, “9 FIFA dosyasından 5’ini kapattık. Dady ve Dahmane ile uzlaşmaya vararak olası 6 puan silme cezasının da önüne geçtik” dedi. Tüm yöneticilerin maddi olarak kulübe önemli katkı sağladının altını çizen Doğan, “Göreve gelir gelmez önümüze çıkan engelleri ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcadık.

Borçlu olduğumuz tüm eski oyuncularla görüştük. FIFA dosyalarını tek tek bitireceğiz. Şu an transfer yasaklısıyız. FIFA yasak tahtasını açmayabilir. Ancak biz onlara iyi niyetli olduğumuzu gösterdik” diye konuştu.

Mevcut futbolculara ve personelin de ödemelerini yapmayı sürdüreceklerini ifade eden Doğan, “Bucaspor’da artık parasal sorunlar konuşulmayacak. Bu sezonu kazasız atlatıp, yeni döneme iddialı gireceğiz” diye konuştu.

Geçen hafta profesyonel sözleşme yapılan orta saha Atakan Kesgin’i de basın toplantısına getiren Ahmat Doğan, altyapıdan bir çok oyuncuyu daha A takıma monte edeceklerini söyledi. Başkan Doğan, “Buca Futbol Akademisi’nde inanılmaz yetenekli çocuklarımız var. Atakan da bunlardan biri. Geleceğimizi sağlam temeller üzerine kuracağız. Daha bir çok futbolcuyu armağan edeceğiz” yorumunu yaptı.

Kaynak: DHA

Bucaspor’un yeni başkanı Ahmet Doğan, eski oyuncular Carlos, Dady, Ricketts, Mendy ve Dahmane’nin alacaklarını ödeyerek sarı-lacivertlileri eksi 6 puan cezasından kurtardı.
Bucaspor’un Ahmet Doğan başkanlığındaki yeni yönetimi, 6 yıllık sorunu 15 gün içinde çözerek önemli bir adım attı.

Doğan yönetimi sarı-lacivertli kulübün önünde 6 yıldır duran eski yabancı oyuncuların alacak sorunlarını görevde bulunduğu l5 günlük süre içinde çözdü. Dün yönetim kuruluyla bir basın toplantısı yapan Bucaspor Başkanı Doğan, Süper Lig ve TFF 1. Lig’deyken kadroda yer alan ancak alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle FIFA’nın yolunu tutan 9 yabancı oyuncudan 5’ine önceki gün ödeme yaptıklarını ve kulübü eksi 6 puan cezası almaktan kurtardıklarını açıkladı.
Carlos, Dady, Mendy, Dahmane ve Ricketts’e olan borçlar yüzünden kulübün sıkıntılı günler geçirdiğini belirten başkan Doğan, “Dady’nin 741 bin euro alacağı var. Bir bölümünü ödedik. Kaleci Carlos’a 170 bin euro, Mendy’e de 60 bin euro ödeyerek dosyalarını kapattık. Ricketts’e alacağının bir bölümünü ödedik. Kalanını taksitlendirdik. Dahmane’yle de uzlaştık. En geç salı gününe kadar da kendisine ödeme yapacağız. FIFA’da yıllardır çözülemeyen dosyaları 15 gün içinde çözdük. Geldiğimiz günden bu yana sadece yabancı oyuncuların isimlerini ezberledik” dedi.

Adil Demirbağ’a kapımız açık

Bucaspor’da 58 bin 500 lira alacağını alamadığı gerekçesiyle federasyona giden, Mayıs ayında bitecek olan sözleşmesini de uzatmadığı gerekçesiyle eski başkan Çetin Kayışlı tarafından kadro dışı bırakılan defans oyuncusu Adil Demirbağ’a yeşil ışık yandı. Başkan Ahmet Doğan, Adil’e kapılarının açık olduğunu belirterek, “Bize hizmet eden bir oyuncudur. Kendisiyle devam etme konusunu görüştük. Ligin bitiminde bu sorunu da çözeriz” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Asır / Şerafettin Çıracı

📌 Kulübümüzün resmi facebook sayfası BUCASPOR’dan yapılan açıklama;

Başkanımız Ahmet Doğan ve yönetim kurulu üyelerimiz, bugün değerli basın mensuplarının eşlik ettiği kahvaltı organizasyonunda gündem ve kısa vadede yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmeler yaptı…

Bu bilgilendirmenin ana hatları ve konu başlıkları şu şekilde toplamak isteriz.

1. KULÜBÜN ACİLİYETLİ SIKINTISI OLAN FİFA. DOSYALARINDAN ÇÖZÜM SAĞLANANLAR

A. EDUARDO FERNANDES PEREİRA GOMES (DADY)
DOSYA BORCU 741.227 EURO
PEŞİNAT VERİLEREK DOSYA TAMAMI TAKSİTLENDİRİLDİ.

B. CARLOS ALBERTO FERNANDES
DOSYA BORCU 170.000 EURO
TAMAMI ÖDENEREK DOSYA KAPATILDI.

C. TOSAİNT RİCKETS
DOSYA BORCU 48.000 USD
PEŞİNAT VERİLEREK DOSYA TAMAMI TAKSİTLENDİRİLDİ.

D. VİCTOR MENDY
DOSYA BORCU 60.000 EURO
TAMAMI ÖDENEREK DOSYA KAPATILDI.

E. MOHAMED DAHMANE
DOSYA BORCU 407.000 EURO
PROTOKOL AŞAMASINA GELİNDİ.

F. KEVİN PARİENTE
DOSYA BORCU 170.000 EURO
DOSYA TAMAMI ÜZERİNDEN BİR UZLAŞI ZEMİNİ HAZIRLANDI, PROTOKOL AŞAMASINA GELİNDİ

G. LUİZ HENRİQUE
DOSYA BORCU 180.000 USD
DOSYA TAMAMI ÜZERİNDEN BİR UZLAŞI ZEMİNİ HAZIRLANDI, PROTOKOL AŞAMASINA GELİNDİ

2. PERSONELE OLAN BORÇLARIN TAMAMININ KAPATILMASI
Göreve gelindiği gün personelin tamamının tüm alacakları ödenerek kulübün personele borcu tamamıyla kapatıldı.

4. FUTBOLCULARA OLAN BORÇLAR İLE İLGİLİ YAPILANDIRMA ÇALIŞMALARI YAPILMASI
Futbolcuların bu yıl içerisinde biriken alacakları ile ilgili yapılandırma çalışması yapıldı. Bu akşam itibarıyla kısım kısım ödemeler yapılacak ve ilerleyen zamanlarda kalan ödemeleri ile ilgili çalışmalar yapılacaktır.

5. TEKNİK HEYETE OLAN BORÇLAR İLE İLGİLİ YAPILANDIRMA ÇALIŞMALARI YAPILMASI
Teknik heyete olan birikmiş borçlarla ilgili ödemeler yapıldı.

6. YENİ PROFESYONEL YAPILAN GENÇLER
Milli takımlarda da görev alan Kerem Atakan KESGİN profesyonel yapıldı.

7. TESİS YENİLEME ÇALIŞMALARI
Tesisimizde gerek sahalarla ilgili gerekse genel tesis yapılanması ile ilgili bir düzen ve geliştirme çalışmalarına başlanmış, tesis genel olarak bakıma alınmıştır. Tesisin tamamen yenilenmesi için sezon sonu beklenmektedir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir