BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

B.Kirit; Akademi Bitiriliyor !

BucasporFan köşe yazarı Berat Kirit’in akademi başkanı Adnan Dolma’nın görevi bırakacağını açıkladıktan sonra ele aldığı köşe yazısı sizlerle…

Bildiğiniz üzere Bucaspor Futbol Akademisi başkanı Adnan Dolma, profesyonel şube başkanı Çetin Kayışlı’nın akademi gelirlerine el koyması üzerine görevi bırakacağını açıkladı. Şimdi soruyoruz: Akademi kimin eline geçecek? Kayışlı’nın eline geçecekse daha A Takımı idare edemeyen bu şahıs akademinin istikrarını nasıl devam ettirecek? Bu konuda Kayışlı’yı haklı görenler bu şahısın kulübün başına geldiğinden beri bir başarısını görmüşler midir? Önce bu sorulara cevap bulmamız lazım.

Adnan Dolma bu kulübü borç batağına sokan yönetimin bir parçasıydı orası doğru. Fakat o yönetimdeki herkes kulübü yüz üstü bırakıp gittikten sonra Seyit Mehmet Özkan’ın akademiyi bırakmasının ardından akademiye sahip çıkan, her şeyi sil baştan düzenleyen, Uşak’tan Urfa’ya, Bursa’dan Diyabakır’a futbol okulları açıp Türkiyenin onlarca şehrinde seçmeler düzenleyen bu çocukların eğitimi, yemesi, içmesi ile bire bir ilgilenen de Adnan Dolma’dır.U14’ten U19’a akademide bir tane oyuncu yokken A takımımızı geçen sezon o zorlu ligde kümede tutmayı başaran oyuncuları bu kulübe kazandıran adamdır Adnan Dolma.

10bin liralık gelir için akademiyi sahipsiz bırakmak bu kulübün geleceğini tıkamaktan başka bir şey değildir. Kayışlı’nın yaptığı aç olduğu için atıştırmalık bisküvi yemektir. Fakat adam akıllı bir yemek yemedikten sonra asla o tokluk hissini tadamazsınız. Geçen sezon ligde kalmayı başaran kadromuzun %90’ı akademi patentlidir. Çoğunu bu kulübe Adnan Dolma kazandırmıştır. Yarın öbür gün A takımdaki oyuncular takımdan ayrılınca, transfer yasağı devam ettiği için ”Olsun bizim akademimiz var, gençlerimiz bize yeter.” diyemeyeceğiz.

Adnan Dolma döneminde akademi takımlarımızı çoğu bölgesel liglerinde derece yaparak Türkiye Şampiyonaları’na katılmaya hak kazanmışlardır. Bütün olumsuzluklara ve maddi imkansızlıklara rağmen bir çok takımımız Türkiye Şampiyonasında ilk üçe girerek semtimize madalyalarla dönmüşlerdir. Trakya’da bir sezonda 100 küsür gol atan Muhammet Arslantaş (takımımıza katıldıktan sonra 2 sezon üst üste gol kralı oldu) Beşiktaş, Galatasaray gibi kulüplere katılmak yerine Dolma’nın çabalarıyla Bucaspor Akademisine kazandırılmıştır. Adnan Dolma’nın kulübümüze kazandırdığı onlarca gencimiz milli takımlara çağrılmıştır.

Fakat bu başarıyı çekemeyen baştaki şahıs A takımı mahvettiği gibi akademiyi de mahvetmeye çalışmaktadır.Kulübün başındaki o artık adını bile anmak istemediğimiz şahıs kulübün bugününü mahvetmekle kalmıyor, geleceğini de karartıyor. Bu duruma sessiz kalıp bu şahsı destekleyenler de yarın kulüp amatöre düştüğünde içlerinde bir gram pişmanlık ve utanma barındırmayacaklar. Çünkü o insanlar istediklerini almış, ceplerini doldurmuş şekilde bu kulübü bırakacaklar.

Bucaspor Futbol Akademisinin Bucaspor demek olduğunu ve akademinin bitmesi halinde Bucaspor’un biteceğini de bilmeniz de fayda var. Adnan Dolma’nın akademideki başarılarını ve baştaki şahısın A takımdaki başarısızlıklarını göz önünde bulundurmanızı isteyerek yorumu Bucaspor taraftarlarına bırakıyoruz!

BucasporFan.Com | Berat KİRİT

2 Comments

  1. Bucalıfatih

    10 Şubat 2017 at 16:09

    Gerekli noktalara fazlasıyla değinilmiş. Bunları görmemek için ya salak ya da para göz cıkarcı olmak gerekir. Bence ikincisi.

  2. Hiç

    10 Şubat 2017 at 19:10

    Akademi dağılırsa bu çocukların bir kısmı doğuya geri dönüp dağa çıkacak pkk katılıcak bir kısmı kahvehane köşelerinde esrara alışıcak haaa çok az kısmı belki başka bir takıma geçecek adnan dolma bu çocukları sokağa düşmekten kurtarıyor meslek veriyor ya çetin kayışlı bu toplum adına ne yapmış bu topluma bir birey kazandırdımı takımı düşürdü biraz onur olsa bırakır egosuna yenik düşüyor koltuk sevdalısı bunlar

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir