BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

B.F.C’den Kongre Öncesi Flaş Açıklama !

FB_IMG_1438682516247Bucaspor’umuz da gerçekleşecek kritik kongre öncesi B.F.C tarafındam flaş açıklama yapıldı…

BUCASPOR CAMİASINA VE KAMUOYUNA DUYURULUR

Değerli Renktaşlarımız, camia büyüklerimiz bildiğiniz üzere Bucaspor’umuz çok önemli bir kongre sürecinden geçmektedir. Bu süre zarfında kendimize devamlı misyon edindiğimiz Bucaspor’umuzun menfaatleri doğrultusunda tabii ki biz taraftarlarında desteklediği bir kitle olacaktır.

Kötü bir sezon geçiren Bucaspor’umuz ne yazık ki biz cefakar taraftarını kahrederek ligden düşmüştür. Bu gidişatın ve ligden düşüşün ardından, bir semtin umuduna, bir tribünün emektar taraftarlarının gözyaşlarına sebep olmuştur.

24.12.2014 Tarihinde görevi devralan mevcut yönetim kurulumuz Bucaspor’umuzun kanayan yarası olan transfer yasağının borçlarını ödeyeceğini biz taraftarlara beyan etmiş ve bu haber tarafımızca bir hayli sevinmemize neden olmuştur. Yalnız maalesef mevcut yönetim kurulumuzun seçim zamanında Bucaspor için verdiği sözleri ve vaatleri seçimlerin ardından unutmuş gündeme dahi getirememiştir. Transfer yasağının borçlarının ödenmemesinin üstüne ne yazık ki sportif başarısızlık eklenmiş takımımızda bir dönem birlik beraberlik kaybolmuştur. Mevcut yönetim kurulumuz, sene başından bu döneme kadar futbolcularımızın paraları ödeniyor deyip, sezon sonunda takımımızın neredeyse tamamı alacaklarına karşıklık TFF’ye başvurmuş, Bucaspor’umuzun senelerdir devam eden “futbolculara paraları ödenmiyor” geleneğine bir yenisi daha eklenmiştir. Sene başından bu yana takımın kötü gidişinin farkında olup dile getirdiğimizde hiç kimse sesimizi duymamış, Bucaspor camiamız çıkmaza sokulup, hüsrana uğratılmıştır.

Tüm camia büyüklerimiz emin olabilirler Bucaspor’umuzun kalitesini göz önünde bulundurarak bildiğimiz bir çok şeyi kaleme almayıp, çizgi çekip görmezden gelme zorunluluğu hissettik. Görevine devam eden mevcut yönetimin bir çok hatasını, sportif başarısızlığını, kendi bünyesinde dahi birlik beraberliği sağlayamamasını biz taraftarlar görmezden gelemeyiz.

Bu süre zarfında Onursal Başkanımız, Buca Belediye Başkanı Sayın Levent Piriştina gelişen olaylara müdahil olarak Bucaspor’umuzun kanayan yarasına dur demek adına semtimizin ileri gelen iş adamları ile görüşerek bu yükün altından kalkacak bir yönetim kurulu oluşturmuştur. Biz BFC ailesi olarak Onursal Başkanımız Sayın Levent Piriştina’yı makamında ziyaret ederek yeni yönetim kurulunu tanımak adına iştişarelerde bulunduk. Bu istişarelerimiz semtimizin önde gelen camia büyüklerimizin görüşlerini alarak devam etmiştir. Camia büyüklerimizinde onay verdiği, Bucaspor’umuz için en hayırlı olacak yönetim kurulunun Sayın Levent Piriştina’nın gündeme getirdiği yönetim kurulu olmuştur. Biz taraftarlar olarak kendimize vazife edindiğimiz, Bucaspor’umuzun menfaatleri doğrultusunda en doğru kararın yeni oluşturulmuş yönetim kurulunu desteklemek olacaktır.

Tüm camia büyüklerimizden istediğimiz, oy kullanırken göz önüne getireceği hüsranla biten, bir daha hatırlamak istemediğimiz sezonu göz önüne getirmesidir. Bu başarısızlığın tek sebebi mevcut yönetim olup, bir daha desteklenmemesi tek temennimizdir.

İçimizden geçenlerin belki binde biridir bu açıklamaya yansıyan satırlar. Hüznümüz kadar öfkemiz de gözlerimizi doldurmaktadır. Ancak bilinsin ki Bucaspor’un cefakar taraftarı tüm BFC üyeleri her ne olursa olsun geçmişten bugüne kadar olduğu gibi yılmadan vazgeçmeden üzümlü armanın sevdasında semtinin takımına sahip çıkmaya devam edecektir!

Bu vesileyle karanlıkların aydınlığa çıkacağı, yarınların güzel olacağı yeni bir sayfa açma, her şeyin Bucaspor’umuza hayırlı olması dileğiyle.

Saygıyı hak eden herkese;
Saygılarımızla…

BucaFanClub
1928 Bucaspor Taraftarlar Derneği

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir