BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Kayışlı’ya İstifa Çağrısı

B.F.C / 1928 Bucaspor Taraftarlar Derneği, yaptığı sert bir açıklama ile Bucaspor Kulübü Başkanı Çetin Kayışlı’yı istifaya davet etti…

İşte o açıklama!

YÖNETİM İSTİFA !

Olmuyor Çetin Kayışlı…

Öncelikle Cumhuriyet’in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle. “Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun”

Değerli renktaşlarımız, Bucaspor’umuz geldiği konumda uçurumun kenarında candan öte sevdiği taraftarıyla kaderiyle yalnız bırakılmıştır. Hayallerimizin yıkıldığı sezondan itibaren yüzümüz hiçbir zaman gülmedi. Çetin Kayışlı ve yönetiminin geldiği günden itibaren Bucaspor’umuz sportif başarısızlığın bataklağında boğuşmaya devam etti!

Çetin Kayışlı döneminde hiçbirimizin kabul etmiyeceği hadiselerin yaşanması birazda sportif başarısızlığa zemin hazırlayarak, Futbolcularımız arasında dahi huzurluk çıkmasına neden oldu ve olmaya devam ediyor. Bir çok teknik adamın gelmesine rağmen (nerdeyse sayamıyoruz) huzursuzluğa çare bulamayıp saçma nedenlerle ya da saçma ayrılma bahaneleriyle Bucaspor’umuzu ateşin içine bir adım daha yaklaştırmıştır. Camianın genel olarak bütünleşememesi, takım içinde birlik ve beraberliğin sağlanamaması bununla birlikte gelen sportif başarısızlıklar Çetin Kayışlı ve yönetiminde olmuş olup bizim de artık sessiz kalamadığımız, kalmayacağımız bu saaten sonra aşikardır.

Bundan biraz öncesi geçtiğimiz Olağanüstü Genel Kurul’da Çetin Kayışlı Bucaspor tarihinde ilk defa gerçekleşen usulsüz kongre ile yeniden başkan seçilmiş ve bunun ardından tarafımızca derneğimiz tepkisini koyarak kongrenin şaibeli olduğu tüm kamuoyu ve renktaşlarımızla paylaşılmıştır. Geldiğimiz kötü tablo şaibeli kongreyi doğrulayarak bizim bir kez daha haklı çıktığımıza vesile olmuştur. Defalarca açıklamalarımıza rağmen Çetin Kayışlı ve yönetimini görevine davet etmiş, usulsüz kongre sonrası dalga geçercesine camiadan destek istemiştir. Çetin Kayışlı ve yönetimi göreve geldiği günden itibaren “transfer yasağını kaldıracağız” diyerek Bucaspor taraftarına masallar anlatıp, daha sonra kurduğu bu cümleleri rafa kaldırmıştır. Transfer yasağı ile ilgili kulübümüzün hiçbir resmi adımı bulunmamaktadır! Verilen boş sözler ortada kalmıştır!

Şaibeli kongre sonrası şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Çetin Kayışlı ve yönetimi, Spor Toto 2. Lig’de geride bıraktığımız 7 haftada 4 beraberlik 3 yenilgi alarak, ayrıca 3 Teknik Direktör değişimiyle lig’in son sırasına adımıza yakışmayacak şekilde demir atmamıza neden olmuştur. Geçen sezonu sizlerinde hatırlamasını istemediğimiz sportif başarısızlığı söylemek istemiyoruz.

Yazımızın başında Çetin Kayışlı ve yönetimi camia büyüklerimizden destek alamadığını sizlere söylemiştik. Konuya biraz değinecek olursak bunun sebebinin şaibeli, usulsüz kongre oluğunu söylemek isteriz. Kongre öncesi Bucaspor’umuzda geçmişte başkanlık dahi yapanlar kongre üyeliğinde keyfice usulsüz bir şekilde çıkarılmıştır bu da camia içinde küskünlüğe neden olarak birlik ve beraberliğin, desteğin sağlanamamasına neden olmuştur.

Çetin Kayışlı ve yönetimi başarısızlıkların sebebini kendinde görmeyerek bir çok Teknik Direktör değişimi yaparak son çareyi Suat Kaya’yı getirerek (kendince) bulmaya çalışmaktadır. Yalnız üzülerek söylemek istiyoruz ki oluşan huzursuzluk ortamının başlıca sebebi Çetin Kayışlı ve yönetimidir. Bucaspor’umuzun başına Jose Mourinho dahi getirilse başarılı olamayacağımız aşikardır. Ayrıca Suat Kaya tasvip etmediğimiz bir teknik adamdır! Geçmişinde çalıştırdığı takımlardan ayrılış nedenleri hiç iç açıcı değildir! Çetin Kayışlı ve yönetimi son hamleyide yanlış yaparak Bucaspor’umuzu ucurumun kenarından atmıştır.

Bucaspor’umuz geçmişte yaşamadığı bir olay daha Çetin Kayışlı döneminde tanıklık etmiştir. Bir başkan otoritesini koruyamayarak, kulübümüzün içinde yaşanan gizli veya gizli olmayan her şeyi her ortam konuşmuş kişilerle paylaşmıştır. Bu durumdan da aşırı rahatsız olduğumuzu belirtmek isteriz. Ayrıca yöneticilerle, kulüp personelleri arasında yaşanan ikili diyologları bilmekteyiz. İnsanların yuvasını daha yıkacak haberler almaktayız. Kulübümüzü temsil eden yöneticiler tarafından Bucaspor’umuza yakışmayacak hareketler bizleri son derece üzmüştür.

Bu vesileyle Bucaspor’a gönül vermiş, menfaatsiz, çıkarsız arma için koşturan değerli renktaşlarımız sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki bu başarısızlığın tek nedeni şaibeli kongreyle gelip, sportif başarısızlığın neden olan Çetin Kayışlı ve yönetimidir. Bizler biraz zaman tanıyarak Çetin Kayışlı ve yönetimine gerekli müsamahayı gösterdiğimizi düşünüyoruz. Aynısını Çetin Kayışlı ve yönetiminden bekleyerek İSTİFA’ya davet ediyoruz. Daha fazla Bucaspor’umuzu zedelemeyecek şekilde Olağanüstü Genel Kurul kararı alınmasını istemekteyiz.

Sahamızda 30 Ekim saat 13:30’da oynayacağımız Gümüşhanespor maçında Çetin Kayışlı ve yönetimini sözlü olarak haklı protestomuzu gerçekleştireceğimizi tüm kamuoyuna ve camiamıza duyuruyoruz.

Protestomuz 3 aşamalı olup şu şekildedir;

1) Maç başladığı andan itibaren yönetim istifa diye bağırılacaktır (90 dakika boyunca) 2) Pankartlarımız ters asılacaktır. 3) Çetin Kayışlı ve yönetimi istifa edene kadar deplasmanlara gidilmeyecektir. Mücadelemiz her alanda sürmeye devam edecektir. Tüm BucaFanClub ailesini ve camiamızı tek yumruk olmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla;

BucaFanClub
1928 Bucaspor Taraftarlar Derneği

IMG_20151029_155915 IMG_20151029_155917

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir