BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Çıracı; Damarı Kesmeyin

Yeni Asır gazetesi spor muhabiri Şerafettin Çıracı’nın “Akademi’nin Damarını Kesmeyin” başlıklı köşe yazısı sizlerle…

Ele muhtaç olmayın!

Maçın ilk 15 dakikasında oynanan futbolun hiç bitmemesini istedik.
Mücadele pozisyon, herşey vardı.
Bucaspor rakip Anadolu Selçukspor’a öyle bir saldırıyordu ki aynı saldırıyı Selçukspor da Bucaspor’a karşı gösteriyordu. Heyecanlandık ama bu heyecan kısa sürdü.
Sonra mı? Sonrası kördöğüşü… Maçın hakkı beraberlikti, öylede oldu. Benim gözüm altyapı patentli oyunculardaydı.
Bucaspor kalecisi Hüseyin, rakibin 3 net pozisyonunda gole izin vermedi. Uğurcan oynadığı futbolla beni mest etti. Sancar müthiş mücadele etti. Abdullah sol tarafı iyi kullandı. Niye bunları yazıyorum?. Yazdığım bu oyuncular çünkü altyapı patentli.
Cuma günü yapılan olağanüstü kongrede altyapı başkanı Adnan Dolma, üst yapının gelirlerine el koyduğunu belirterek bunu bir sözleşmeyle altyapıya verilmesini kongre üyelerinden istedi. Ama o destek çıkmadı.

Damarı kesmeyin

Bunun diğer adı üst yapı gelirlerden altyapıya bir kuruş vermeyecek, ölüme terkedecekti. 600 bin nüfuslu Buca’nın kalbi Bucaspor’dur. Altyapı da Bucaspor’un kalbini besleyen damardır. Bu damarın kesildiğini bir düşünün. Hayatta kalma şansınız var mı? Hadi paran var diyelim.
O vücuda yeni kalp taksan da ömrün çok fazla olur mu? O genel kurulda altyapı başkanı Adnan Dolma’nın “Altyapıya bıçak saplamayın” haykırışı halen kulaklarımda çınlıyor. İşte o çınlama dün sahada da vardı. Eğer o damarı keserseniz, bundan sonra ne kaleci Hüseyin, ne Sancar, ne Uğurcan, ne Abdullah, ne Mehmet İncebacak, ne Hasan Kaşıkara ne Mert, ne Onur Yılmaz ne de İbrahim Şirin gibi yıldızları görürsünüz. Yoksa ele muhtaç olursunuz.

Kaynak: YeniAsır / Şerafettin Çıracı

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir