BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Adnan Dolma; “Kayışlı, Başarısızlığı Üzerimizden Gizleyemez”

adnan dolma - bucasporBucaspor Futbol Akademisi Başkanı Adnan Dolma, dün düzenlediği basın toplantısında eski başkanlar Mehmet Bektur ve Seyit Mehmet Özkan’la birlikte kendisini, kulübü batağa sürüklemekle suçlayan Başkan Çetin Kayışlı’yı eleştirdi. “Kayışlı kendi başarısızlığını bizim üzerimizden örtmeye çalışıyor” diyen Dolma, “Önce kendilerine baksınlar. Bucaspor’u 3’üncü Lig’e sürüklüyorlar. Geçmişi karalayarak başarısızlıklarını gizleyemezler” şeklinde konuştu…

Altyapıdan A takıma 26 futbolcu kazandırdığını belirten Adnan Dolma, “3 sene önce Seyit Mehmet Özkan Akademi’de ne varsa aldı götürdü. Sıfırdan bir yapı kurduk. Şimdi as kadromuzun çoğu gençlerden oluşuyor. Teşekkür edeceklerine beni suçluyorlar” ifadesini kullandı.

Bucaspor’un Süper Lig’de yer aldığı sezon Asbaşkanlık görevini üstlenen Adnan Dolma, Başkan Kayışlı’nın “Dady’yi sakat sakat transfer ettiler” sözleriyle kendisini suçlamasına da tepki göstererek, “Ben Bucaspor’a mevcut kaleci Ömer, Jebrin ve Kamil Ahmet’i aldım. Dady kampa katıldığında oyuncunun durumu beni rahatsız etti. Hatta ‘Sakat futbolcu almışsınız’ diyerek Bektur ve Özkan’a yüklendim. Dady’nin gelmesine hep karşı çıktım” ifadesini kullandı. Süper Lig’deyken tüm kararları Seyit Mehmet Özkan’ın aldığını vurgulayan Dolma, “Yapılan transferlerden ve teknik adam seçiminden tamamen Özkan sorumludur. Yabancılara o paraları Seyit Mehmet Özkan vaat etti. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi davranıyor” dedi.

Mehmet Bektur’un alacaklarını faiziyle tahsil etmesinin de yanlış olduğunu savunan Adnan Dolma bu konuda şunları söyledi:

“Çetin Kayışlı’nın haklı olduğu taraflar da var. Bektur’u faiz konusunda defalarca uyardım. ‘Benim işime karışma’ diyerek söylediklerimi dinlemedi. Bana da gönül koydu. Ayrıca futbolculara kendi hastanesinde çektirdiği MR’ların faturalarını da kulübe göndermesi son derece yanlıştı. Ben altyapıdan yüzlerce çocuğa bakıyorum. Bir tanesinin giderini kulübe yansıtmadım. Kayışlı, Bektur’un belgeleri kaçırdığını iddia ediyor. Ben Buca’da kimsenin yolsuzluk yapacağına ihtimal dahi vermiyorum. Başkanın Mehmet Bektur’la yüz yüze konuşması gerekiyordu. Basın yoluyla birilerini suçlamak da doğru değil.”

Kaynak: Haberler.Com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir