SU AN BURADASINIZ: Anasayfa » Haber Arsivi » Manşet Haberler » Şeboy’dan Tatı’ya Sert Yanıt

Şeboy’dan Tatı’ya Sert YanıtBuca Stadımız ile ilgili açıklamalar yapan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’ya cevap veren Buca Eski Belediye Başkanımız Cemil Şeboy, “Kaybedilen bir şey yok. Stat yerinde duruyor. Hazine davayı kazandıysa kiralarsınız. Belediye başkanı yalan konuşuyor. Göreve geldiği günden beri bir semt sahası yapmış mı? Belediyenin 150 milyon TL’sini konsere, sanatçılara yedirdi” dedi…

Buca Belediyesi ile Hazine Müsteşarlığı arasında Buca Stadı’nın mülkiyeti nedeniyle yaşanan tartışmalar sürüyor. Belediyenin imar planlarında ‘semt spor alanı’ göstererek üzerine kompleks yaptığı daha sonra mahkemelik olan çalışmada üç yıl aradan sonra karar çıkmıştı. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’nın meclis toplantısında “Halkın parası boşa gitti. Kaybolan 20 milyon TL’yi soruyorum” açıklamalarının ardından işler karıştı. Buca konusunda ve yapılan çalışmalar nedeniyle zaman zaman karşı karşıya gelen Buca eski Belediye Başkanı Cemil Şeboy ile Belediye Başkanı Ercan Tatı yine kapıştı. Başkan Şeboy, Tatı’nın halkı kandırdığını söyledi.

KESİN HESAP 12 MİLYON TL

Buca Stadı’nı kendi döneminde toplam 12 milyon TL’ye yaptırdığını anlatan Şeboy, kesin hesabın kayıtlardan çıkartılmasını istedi. Sayıştay’ın yaptığı incelemelerin ardından resmi belgelerde de görülen paranın dışında bir yatırım yapılmadığını anlatan Şeboy, “Benden sonra ek tribün için spor kulübü yatırımlar yaptı. Belediye başkanının halen daha 5 milyon TL kulübe borcu var. Önce onu ödesin. Bir de utanmadan kulüpten kira alıyor. Ben, bahsettiğim miktara sadece stadı değil etrafındaki sahaları ve kompleksi yaptım. Zavallı bir kişi olduğu için sorulara cevap veremiyor ve saldırdığı için böyle saçma sapan konuşuyor” dedi.

ACİZLİĞİ ORTAYA ÇIKTI!

Hazine Müsteşarlığı’nın tapudaki davayı kazanmasının bir anlam ifade etmediğini, stada bir şeyin olmayacağını söyleyen Şeboy, “Hazine orayı alsa ne yapacak. Zaten bölge dere yatağında kalıyor. Bir yatırım mı yapabilecek. Oraya belediye başkanının zaten para verip kamulaştırması akıl karı değil. En fazla bu kararın ardından tesisi kiralarsınız. Daha önce yapılan Buca Spor’un tesisleri için kira ödenmiyor mu? Ödeniyor… Bir sorun da yok. Belediye başkanının her sözü yalan. Konuşurken ‘Allah birdir, tektir’ diyor ama onu bile söylerken inandırıcı söylemiyor. Belediye başkanı acizliği ortaya çıktığı için geçmiş dönemlerde yapılanlara çamur atıyor” diye konuştu.

150 MİLYON NEREDE?

Belediye Başkanı Tatı’nın halkın parasını har vurup harman savurduğunu anlatan Şeboy, yatırım yapmadan milyonlarca lira paranın boşa gittiğini söyledi. Şeboy, “Benim zamanımda belediyenin bütçesi 75 milyon TL iken inanılmaz yatırımlar ve çalışmalar yaptık. Bir yıllık bütçe olan 150 milyon TL’yi kendisi konserlere harcadı. Sanatçılara, etkinliklere yedirdi. Bayrak alıyoruz diyerek insanları bile kandırdılar. Bunun hesabını halk seçimde soracak” ifadelerini kullandı.

Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Buca Stadı yüzünden meclisteki kavgada AK Partililere, “Ayıp ediyorsunuz. Böyle şey olur mu? Ben belediyenin kaybolan 20 milyon TL’sini soruyorum. Bu belediyenin, halkın parası boşa gitti. Yıllarca işler ihmal edildi. Geçen dönem olanları hepiniz biliyorsunuz” diyerek tepki göstermişti.

Kaynak: EgedeSonSöz / Fatih YAPAR

Share Button
Clip to Evernote

Yorumlar

  1. Buca35 diyor ki:

    Başbakan Şeboy!

  2. sedat buca diyor ki:

    ercan tatı bana göre buca için büyük şans

  3. Yaylacık diyor ki:

    ercan tatı şeboyun yaptıklarının yarısını yapsa tekrar seçilirdi ama sandığa gömülecek bence.. şeboya laf yok ne olursa olsun adam bucaya sembol olacak işler yaptı ne varsa o yaptı… mevlana-gölet-yedigöller-hasanağa-Atatürk maskı…

© 2011-2013 BucasporFan.Com | Bucaspor Haber Sitesi

Scroll to top